Nakladatelství

KOHAK OBJEVY Obalka Jen Front Cover1

Jakub Kohák : OBJEVY

JAKUB KOHÁK (nar. 10. 10. 1974, pro okruh svých blízkých Kohy, též Kohinho) – režisér audiovizuálních programů, mistr české reklamní zkratky. Čtyřnásobný laureát ceny Anděl v kategorii hudební videoklip. Příležitostný herec – ztvárnil mj. kuchaře, brankáře i skořápkáře. Stejně tak trenéra-námezdního přivandrovalce Zadara ze série reklam na T-Mobile. Na přední příčky popularity ho vynesla postava gólmana v komediálním seriálu z prostředí venkovského fotbalového družstva SK Slavoj Houslice Okresní přebor. Ten hezčí z dua PAVAROTTI REVIVAL (s Jiřím Zemánkem z kapely Wohnout, s níž ho pojí silné pouto), generální manager ÚFA Praha, král Újezda I.+ II. + IV. + VI., útočník 1. hanspaulské ligy INTER LOTYŠÁK s průměrem jeden gól na zápas. Je o něm známo, že střídá model kopaček užívaných Lionel Messim s modelem užívaným Cristianem Ronaldem, herní výbušností se však odkazuje ke Zlatanu Ibrahimovičovi.
Poté co mu jeho osobní nákupčí obstaral vlastnické právo ke skladu ořezaných tužek, rozhodl se přispět svojí trochou do mlýna české písmácké tradice. Chrlí objevné sloupky do tisku denní spotřeby a po večerech sní na barových stoličkách o historické fresce z prostředí malého vápna. A národ svému písmákovi věří.

OBJEVY. Vůbec první Magazín MF DNES vyšel v září 1993 a hned v prvním čísle byla také rubrika Objev dnes. Za vznikem rubriky stál novinář Martin Komárek, mistrovskými příspěvky ji rozvíjel Ladislav „Denis“ Verecký. Od července roku 2010 se ostře řezaného objevitelského pera ujímá i Jakub Kohák. „Mám satirické šlehy rád, ať už psané nebo kreslené. Kohákův text je satira formou i obsahem a jako taková mi vůbec nevadí, právě naopak – bylo by mi bez nich smutno,“ říká k úrovni Kohákových textů politik Miroslav Kalousek. V diplomové práci zaměřené na texty, které se řadí mezi analytické komunikáty, uvádí autorka práce Šárka Kotzinová : „Rubrika Objev nelze brát vážně, neboť její autoři tvoří texty záměrně ironické, mystifikační, humorné. “ Nicméně existují samonášlapní čtenáři, kteří sem tam obsah Objevu vážně vezmou (zejména Objevu umístěného na str. 115 knihy, kterou držíte v rukách) a pak píší nactiutrhačné dopisy třeba senátoru Škromachovi. Ten pak odpovídá : „Opět mi dorazilo několik mailů, kde mi lidé nadávají, a proto šiřte dál prosím tuto informaci: Je to novinářská kachna nebo nějaká rubrika pro pobavení čtenářů“. Takhle se v české kotlině žije. A Objevy vychází vstříc touze obyvatelstva nahlížet za oponu všedního dne.

Komentáře

Subscribe to our mailing list

Jméno Email
/* ]]> */