Nakladatelství

Keef4

Keith Richards – Život

Vydala Euromedia v r.2011 (váz., 520 str., 15×23 cm, 32 stran obrazové přílohy, místy skutečně „velmi vypečené“), Knihu napsal Richards společně s novinářem Jamesem Foxem, se kterým se zná od 70. let. „Jeho život, to byl rock and roll sám.“ Pod tímto mottem nakladatelství knihu prezentuje. A rozhodně nelže. Už před českým vydáním bylo známo, že Richards se ke svému životopisu postavil čelem. A samozřejmě také s vědomím, že jeho fanoušci od něj nečekají žádné příběhy z nedělní školy nebo filozofické traktáty.

Keith Richards se narodil v roce 1943 v Dartfordu. Kytarista, vokalista, autor písní a spoluzakladatel Rolling Stones vypráví o tom, jak se učil hrát na kytaru a jak dával s Mickem Jaggerem a Brianem Jonesem dohromady kapelu. Hovoří o počátcích slávy Rolling Stones i proslulých zatýkáních kvůli drogám. Mluví o smrti Briana Jonese, o divokých turné po Spojených státech, o osamění i závislosti. Se svou proslulou odzbrojující otevřeností vypravuje příběh, který jsme všichni toužili znát lépe. A činí tak bez příkras, beze strachu a upřímně. Historky jsou šťavnaté, kulisy bouřlivé, celkým textem však prostupuje specifická životní moudrost a úcta k bazálním hodnotám.

„Kvůli drogám se poprvé dostal do problémů v roce 1967, kdy policie přišla prohledat při jednom večírku jeho sídlo Redlands v hrabství Sussex. Richards plný LSD si tehdy myslel, že u něj zazvonili trpaslíci. „Koukám ven a tam byla spousta trpaslíků a všichni měli stejný oblečení… ‚Skvělý šaty!,‘ říkám jim. ‚Jste pozvaní? To je jedno. Pojďte dovnitř, venku je zima.‘,“ vzpomíná Richards v knize na svou první srážku se zákonem.“

 

 

 

Komentáře

Subscribe to our mailing list

Jméno Email
/* ]]> */